Yedek Parça

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Atomizer

Özellikle son yıllarda elektronik sigara kullanımı oldukça yaygın bir hâle gelmiştir. Tercih edilme sebebi, sigaraya göre daha az zararlı olması ve duman yerine buharlı bir sisteme sahip olmasıdır. Sigarayı bırakmak isteyenler tarafından tercih edilir. Bu cihazların çalışma sistemi, atomizer adlı bu ir yapıya sahiptir. Bu yapı sayesinde gerçek sigara tadı yapay olarak alınmış olur. Çoğu kişi atomizer nedir, merak eder.

Atomizer Nedir?

Atomizer de pamuğa dirençli bir şekilde tel sarılmıştır. Bu parçaya atomizer ismi verilir. Elektronik sigaralar da mutlaka kullanılan bir sistemdir. Buharlaşma bunun sayesinde olur. Böylelikle sigara tadı alındığı için, daha kolay bırakma imkanı olur. Günümüzde araçlar da ve başka alanlarda da kullanımı mevcuttur.

 

Atomizer Ne İşe Yarar?

Atomizer ne işe yarar bilmek gerekir. Bu aslında çok önemli bir sistemdir. Bu sistem bir dirençli tel yardımı ile sarılmış olan pamuk üzerinden kullanılır. Elektronik sigaralar da farklı madde katkıları da vardır. Bu maddelerin buharlaşması için atomizer önemlidir. Bu yapı sayesinde buhar içe çekilir. Bundan dolayı elektronik sigaralara genel olarak bakıldığı zaman, atomizer yapısı mutlaka vardır. Her model de kullanılan ortak bir yapıdır.

 

Atomizer Nasıl Kullanılır?

Atomizer bir elektronik sigaranın en önemli ve vazgeçilmez olan bir parçasıdır. Bu parça yardımı ile likitle birlikte pamuk da ısınır. Ardından ateşleme butonuna basılır ve ısınmış olan tel yardımı ile likit de buharlaşır. Elektronik sigaranın  içinde çeşitli maddeler bulunur ve birçok madde bu şekilde emilmiş olur. Bu emilme buharlaşma sayesinde olur. Çeşitli birçok madde gerçek bir sigara içiyormuş hissi verir ve atomizer yapısı sayesinde de elektronik sigarayla buluşur. Elektronik sigara normal sigaraya göre daha az olduğu  için, sigara bırakma sürecinde de yardımcı olur.

Atomizer Hangi Bölümlerden Oluşur?

Atomizer içinde coil ismi verilen bir parça bulunur ve asıl görevi de bu parça yapar. Coilleri hazır olarak almak mümkündür. Bazı kullanıcılar bunları kendisi hazırlar. Çoğu elektronik sigara kullanan kişi coillerin belirli aralıklarla değişmesi gerektiğini bilir. Bu yüzden de ekstra bir maliyete sebep olmaması için, kendileri coiller hazırlayabilir. Her atomizer yapısı, bunun için elverişli olmayabilir. Eğer kendiniz coil hazırlamak istiyorsanız, bunun için belirli modelleri seçmek gerekir.

Ağızlık da atomizere ait olan parçalardan biridir. Ağızlık aslında çok önem verilmese de etkili bir faktördür. İstediğiniz şekilde içimi sağlar. Bu açıdan oldukça önemlidir. Eğer normal bir sigara içimi tercih ediyorsanız, dar ve aynı zamanda ince bir ağızlık tercih etmek gerekir. Eğer nargile tarzını tercih ediyorsanız, daha kısa ve geniş olan ağızlık modelleri uygun olacaktır.

Bir de likit tankı bulunur. Atomizerlerin genel de hepsinde likit hazneleri bulunur. Sadece RDA ismi verilen parçalarda bu bölüm bulunmaz. Likit haznesi kapasitesi, ürünün modeline göre değişiklik gösterir. 3 ile 6 ml arasında bulunur. Hazneye koydunuz likit atomizer tarafından emilir ve daha sonra ısınarak buharlaşır. Ağızlık yardımı ile de bu buhar ve aromayı tadabilirsiniz.

Atomizer Değişimi Ne Zaman Yapılır?

Atomizer değişimin ne zaman yapılması gerektiğini de iyi bilmek gerekir. Elektronik sigaralar bazen yanık kokusu verebilir ya da tadında bir değişiklik olabilir. Ayrıca likit tadında da bir koku ve farklı bir tad varsa, atomizerin değişiminin vakti gelmiş demektir. Elektronik sigara hakkında merak ettiğiniz şeyler varsa, firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Fiyat ve modellere göz atarak, uygun fiyatlı ve kaliteli ürünlerden yararlanabilirsiniz.

E-Sigara Box
Logo
Öğeleri karşılaştır
  • Toplam (0)
Karşılaştırmak
0
Alışveriş sepeti