Salt Likit

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Likit Nedir?

Elektronik sigara günümüzde yaygın olarak kullanılır. Bu cihazları kullanırken, dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle dolum sıvılarına dikkat etmek gerekir. Bu konuda hassas ve bilinçli davranmak, son derece önemlidir. Elektronik sigaraların farklı bir çalışma sistemi vardır. Elektronik sigaraya sıvı koyarken, bunlar kartuşa ya da tanka koyulur. Elektronik sigaraların likitleri, atomizer sayesinde buhar haline gelir. Dolum sıvılarına likit ismi verilir. Likitle alakalı birçok terim ve tanım vardır. Bunları da detaylı olarak bilmek gerekir.

Elektronik Sigara Likit (E-Likit) Nedir?

Elektronik sigara denildiği zaman akla ilk olarak likit gelir. Likit teriminin açıklaması oldukça basittir. Likit bir tüketim maddesidir. Çeşitli aromalar ve az miktarda nikotin il zengin hale getirilir. Bu aromaların ana maddesi gliserindir. Gliserin ve bitkisel olan propilenglikol isimli maddeler, özellikle gıda sektöründe sıklıkla tercih edilir. Daha çok pasta sektöründe tercih edilir. Likit elektronik sigaranın olmazsa olmazıdır. Yalnız şunu iyi bilmek gerekir. Likit mutlaka orijinal olmalıdır. Yoksa sağlık açısından sıkıntı oluşturabilir. Orijinal mi sahte mi olduğunu anlamak için, bazı detaylar yeterli olacaktır.

Orjinal-Sahte Likitler Nasıl Anlaşılır?

İlk olarak şunu bilmek gerekir, dolum sıvıları yani likitler, elektronik sigara kullanımı açısından çok önemli bir konudur. Kesinlikle orijinal sıvılar kullanmaya dikkat edilmesi gerekir. Bu konuda asla ödün vermemek gerekir. İçe çekilen buharların kalitesi ve içeriği çok önemlidir. Tamamen organlar ile temas eder. Hiç bir insan organları zarar görsün istemez.  Bu yüzden ne kullandığınızı iyi bilmeniz önemlidir. Sahte likitleri bazı detaylara dikkat ederek anlamak mümkündür.  U detaylardan bazıları aşağıdaki gibidir;

  • Sahte dolum sıvıları özensiz kutularda satılır. Genelde beyaz ve plastik kutular tercih edilir.
  • Şişelerin üzerinde herhangi bir bandrol bulunmaz.
  • Şişelerde mg seviyesini gösteren bir rakam olması gerekir. Sahte likitlerde bu rakamlar olmaz. Şişelerin üzerinde olması gereken, son kullanma tarihi bulunmaz.
  • Sahte likitler orijinal olanlara göre daha akışkan bir yapıya sahiptir.
  • Kapak ağzındaki plastik kilit kontrol edilmelidir.
  • Sahte likitlerin üzerinde güvenlik şeridi olmaz.
  • Genelde şişe boyutları aynıdır. Farklı boyutlarda şişeler mevcutsa, likitlerin sahte olduğunu düşünmek doğrudur.

MiliGram (MG) VE MiliLitre (ML) Nedir ?

Herkesin merak ettiği konulardan biri de likit seçimidir. Likit seçiminde mg ve ml gibi kavramlar vardır. Likit mg, seçmiş olduğunuz dolum sıvısının, ilaçlarla benzer şekildeki doz oranıdır. Sert sigaralar ya da yoğun sigara içen kişiler genel de genel de yüksek dozla başlanır. Daha sonra ise yavaş yavaş düşürülmeye başlar. Sigarayı ilk bırakma dönemlerinde genel olarak yüksek sigara hazzı almak önemlidir. Sonra düşük dozlara geçilmesi daha mantıklıdır. En sonunda sıfır nikotin içeren likit kullanımına doğru gidilir. Sigarayı bırakmaya oldukça yardımcı olan elektronik sigaranın Kullanımı oldukça yaygın bir hâle gelmiştir.

Elektronik sigara likit mg buharın sertlik oranını belirler ve nikotinin daha fazla olması demektir. Bu seviyeyi hemen bulmak mümkün değildir. Daha çok deneyerek bit tecrübe kazanıldığı söylenebilir. Likit ml’ da sıvı ölçü birimi olarak geçer. Günlük hayatta birçok içeceğin üzerinde ml yazısını görmek mümkündür. Özellikle şu ve ya meşrubatlar üzerinde yaygındır. Likit ml’ likitin orijinal olup olmadığı hakkında da bilgi verir. Orijinal olan likitlerin 10 ya da 30 ml ölçeklerde olduğunu bilmek gerekir. Alırken bu detayı göz önünde bulundurarak seçim yapılabilirsiniz. Likitin nasıl elde edildiği ve içeriğini de bilmek önemlidir.

Likit Nasıl Yapılır ve İçeriği Nedir?

Elektronik sigara kullanmak isteyen ya da kullanan kişiler likiti de merak eder. Nasıl yapıldığı veya içeriğinin nasıl olduğu önemlidir. Likitin oluşmasını sağlayan iki tane temel madde vardır. Bunlar gliserin ve bitkisel propilen gliserindir. Ek olarak aroma ve nikotin kullanılır. Propilen ve gliserin bu birleşimde daha fazla kullanıldığı için önemli iki bileşen olarak geçer.

Likitler de nikotin oranı miktarları değişiklik gösterir. Bunu en çok etkileyen faktör de ürünün markasıdır. Nikotin ihtiyacınız neyse ona göre seçim yapmak gerekir. Kişi oranı kendisi belirlenmelidir. Çoğu kişi bu ölçümün nasıl yapıldığını merak eder. Bunu ölçmek oldukça basittir. Günde ne kadar sigara içtiğinizi baz alarak, nikotin ihtiyacınızı bu şekilde anlayabilirsiniz. Bir kişi eğer günde 2 paket sigara içiyorsa, 6 ml olan likitleri tercih edebilir.

Eğer günde bir paket içiyorsanız, 3 ml likit yeterli olacaktır. E sigaralar insanların hayatında yer aldığı günden beri likit konusunda da birçok yenilik yaşanmıştır. İlk kullanıldığı zamanlarda daha çok tek seferlik kullan at şeklinde likitler tercih edilse de elektronik sigara sektörünün gelişmesi ile birçok model de ortaya çıkmıştır. Elektronik sigara kullanımı yaygın olsa da herkes için uygun olmayabilir. Orijinal ürün kullanımının önemi gibi elektronik sigara hakkında da bazı detayları net olarak bilmek gerekir.

Bu konuda doğruyu söylemek gerekirse birçok likit doğru ve kaliteli bir şekilde üretilmez. Bu ürünler insan sağlığı ile yakından alakalı olduğu için kullanırken çok dikkat edilmesi gerekir. Yüksek standartlarda üretilmesi çok önemlidir. Bazı likitler kalitesiz bir şekilde üretilir ve içerisinde kimyasal maddeler bulunabilir. Bu durum ise insanları sağlık açısından tehdit edici bir durum olarak bilinir ve dilden dile aktarılır.

Eğer likit almayı planlıyorsanız, mutlaka biraz araştırma yaparak almak gerekir. Özellikle doğru markanın tercih edilmesi çok önemlidir. Kaliteli markalar her zaman sağlığı korur ve çevredeki insanlara da zarar vermez. Son zamanlarda likit sektörü de gelişme gösterdiği için, çeşit seçeneği çok fazladır. En verimli ve sağlıklı olan likit türü salt likittir  denilebilir. Oldukça popülerdir.

Normal Likit Ve Salt Likit Arasındaki Farklar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Salt likit oldukça popülerdir. Bir de bunun yanı sıra, normal likit vardır. İkisi arasındaki farklı iyi bilmek gerekir. Hangisinin neden kullanılması ya da kullanılmaması gerektiğini de iyi bilmek gerekir. Elektronik sigaralar da likitler de aroma, nikotin, PG ve VG bulunur. Salt likit de normal likitle içerik olarak aynıdır. Aralarındaki fark, nikotin ve bununla birlikte asidik olan maddelerin kullanımıdır. Nikotin tütün yapraklarından el de edilir. Saf nikotine işlenmiş olan, salisilik ve benzoik maddeler de koyulur. Bunların hepsi işlemi ve salt likit elde edilir.

Salt likit ile normal likitler aslında aynıdır. Normal bir likiti yüksek miktarda nikotin ile içmek mümkün değildir. Salt likitler de nikotin oranı yüksek olarak kullanılabilir. Doygunluk hissiyatını fazla almak isteyenler, tercih edebilir. Özellikle sigarayı yeni bırakan kişiler, yüksek oranda nikotine ihtiyaç duyar. Bu yüzden salt likiti tercih eder. Yavaş yavaş alıştıktan sonra, aromalı ve nikotinsiz likitlere geçiş yapılır. Elektronik sigara hem bütçe hem de sağlık açısından normal sigaraya göre, çok daha fazla avantaj sağlar. Kaliteli bir ürün almak da çok önemlidir. Bu konuda satış hizmeti veren pek çok firma vardır. Siz de uygun fiyatlar ve kaliteden yararlanmak için, firmamızla iletişime geçerek, detayları öğrenebilirsiniz.

E-Sigara Box
Logo
Öğeleri karşılaştır
  • Toplam (0)
Karşılaştırmak
0
Alışveriş sepeti