Coil

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Coil

Elektronik sigara özellikle son yıllarda oldukça popüler olmaya başlamıştır. İnsanların hayatına girdiği zamandan bu yana da birçok yeni kavramda öğrenilemeye başlanmıştır. Bu kavramlardan biri de coil olarak bilinir. Coil elektronik sigarada bulunan çok önemli bir parçadır. Önemli bir unsurdur ve birçok farklı modelin, daha düzgün bir biçimde çalışmasına imkan sağlar. Çoğu kişi coil nedir merak eder. Coil hakkında bilgi sahibi olmak için, elektronik sigara kavramını da tam olarak bilmek gerekir. Eğer elektronik sigara hakkında bilgi sahibi olunursa, doğru modeli seçmek de çok daha kolay olur.

Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik sigara genelde sigarayı bırakmak isteyenlerin tercih ettiği bir şeydir. Sigaradan daha az zararlı olduğu için tercih edilir. Coil de elektronik sigara da çok önemlidir. Aslında elektronik sigara insanların hayatına çok da yeni giren bir ürün değildir. 20-30 senelik bir kullanımı vardır. Temel amacı sigara içmeyi simule haline getirmektir. Elektronik sigarada bir tütün yanmaz ve buharlaştırıcı bir batarya ile çalışır. Elektronik sigaranın birkaç bölümü vardır. Bunların arasında en önemli olanlardan biri de ağızlıktır. Bunun yanı sıra kartuş ve sıvının depolandığı bir alan vardır. Elektronik sigara Atomizer ismi verilen bir parça ile çalışır. Bu ısıtma elemanıdır. Yine içinde bir de mikro işlemci bulunur.

Tüm bu sistemin çalışması için, bataryaya gerek duyulur. Modellere göre batarya türleri de değişiklik gösterir. Elektronik sigaralar da bir de led lambalar bulunur. Klasik sigara da yanma durumu olduğu için, LED lamba ile bir durum simule edilir. Bu modeller e Sigara olarak da adlandırılır. Elektronik içermez ve mekanik modellerdir. Mekanik e sigaralar mod ismi olarak adlandırılır ve devreye benzeyen bir mekanik hareket anahtarı bulunur.

Elektronik Sigara Nasıl Çalışır?

Elektronik sigara da sıvıyı buharlaştırmaya yarayan bir Atomizer bulunur. Bu bir ısıtma elemandır. Bobin ya da coil ismi de bulunur. Coil bir elektronik sigarasının vazgeçilmez bir parçasıdır. Coil olmadan, elektronik sigaranın çalışması mümkün değildir. Kullanıcı ağızlıktan nefes çektiği zaman, coil yardımı il sıvı ilan çözelti atomize olur ve bu şekilde elektronik sigara çalışmaya başlar. Çoğu cihazın tek bir tuşu bulunur ve manuel olarak çalışır.

Elektronik sigara coil yardımı ile ateşlenir ve sonra belirli bir ısıya ulaşır. Bu ısı derecesi 100 ile 250 derece arasındadır. Elektronik sigara bu şekilde aktive edilir. Elektronik sigara kullanıcıları sigara dumanı solumaz. Bunun yerine, buhar solur ve buharlarda farklı aromalarda olabilir. Farklı lezzetler kişinin zevkine göre tercih edilebilir. Genel de meyve aromaları, vanilya gibi aromalar tercih edilir. Bu açıdan oldukça avantajlıdır. Aroma çeşitliliği fazla olduğu için, herkesin zevkine uygun olabilecek şekilde ürünler bulunur. Siz de firmamızdan tercih edebilirsiniz.

Coil veya Bobin İçinde Neler Bulunur?

Coil ya da bobini incelemek gerekirse pek çok parçası vardır. Coil kafasının içinde bobin demeti ve fitil bulunur. İkisi birlikte çalışır ve elektronik sigara için kullanılan sıvıyı atomize etmiş olur. Ayrıca coil içinde bulunan bir taban bulunur. Taban mahfası da yer alır. Tabanın da bir görevi vardır. Bobin telinin bağlanması için kullanılır. Yine oluk da coilin parçalarından biridir. Damlalama ucu için buhar yollamaya yardımcı olur. Sızdırmazlık özelliği olduğu için, sıvıları daha uzun süre tutar. Coilin önemli parçalarından biridir. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için, firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Elektronik sigara modellerine göz atabilirsiniz.

E-Sigara Box
Logo
Öğeleri karşılaştır
  • Toplam (0)
Karşılaştırmak
0
Alışveriş sepeti